Молодь – це динамічна частина суспільства, яка має високий підприємницький потенціал, новаторське та економічне мислення, а також високу техніко-технологічну культуру. Саме молодь здатна генерувати нові ідеї, максимально ефективно брати участь в економічному житті свого регіону та країни, швидко сприймаючи все нове та не боючись брати на себе ризики.

Створюючи умови для зародження, розробки та реалізації підприємницьких ідей молоді, можна прокласти шлях до вирішення проблем молодіжного безробіття чи розвитку наукових відкриттів. У свою чергу, ініціативна молодь, отримавши підтримку, реалізовуватиме свої бізнесові амбіції чи наукові дослідження, а також винаходитиме можливості вирішення соціальних проблем, впроваджуючи філософію нових підприємницьких цінностей.

Саме тому, одним з напрямів роботи, Чернігівський обласний молодіжний центр обрав створення сприятливих умов для розвитку молодіжного підприємництва та соціального підприємництва, зниження рівня безробіття серед молоді шляхом її залучення до підприємницької діяльності.

Одним з прикладів такої роботи стала реалізація проєкту «Соціальні стартапи для молоді» у партнерстві з ГО «Сфера молоді» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. В рамках цього проєкту працівники Молодіжного центру пройшли навчання, що дало змогу в подальшому вже у якості тренерів та фаслітаторів провести дві «Школи молодого підприємця» для молоді Чернігівщини з теми соціального підприємництва. Як результат, на цих тренінгах були розроблені перші проєкти соціального бізнесу. А найкращі ініціативи були підтримані під час пітчінгу, організованому в рамках проекту, та отримали фінансування на їх старт.